(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

 


Загальна інформація про Францію

      

   Франція чудово поєднує в собі старовину і сучасність:

Лувр, Версаль, Собор Паризької Богоматері та  Ейфелева башта, вечірні прогулянки вздовж річки Сіна і грандіозне шоу в "Мулен-Руж",  екскурсіях по Луарі і розвагах в Диснейленді. Крім того, Франція - це ще і Блакитний берег, що вабить своєю шикарністю, де завжди тепло і 300 днів на рік світить сонце. Це Ніцца і Канни, грандіозні бульвари і дорогі бутіки, квіткові і блошині ринки, звивисті середземноморські вулички та затишні кав’ярні.

 

Гроші, обмін валюти

У Франції, як і у всіх країнах, що входять  в Європейський валютний союз (Австрія, Бельгія, Греція, Ірландія, Іспанія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Німеччина, Португалія, Фінляндія і Франція), грошовою одиницею є євро (EUR).

 

Клімат  Франції

У Франції  переважають західні вітри, що приносять морські повітряні маси, які пом'якшують клімат прибережних і внутрішніх районів. Для західної частини країни характерні регулярні і рясні опади, часто у вигляді дощів, що приходять із зон зниженого атмосферного тиску в Атлантиці. Для південно-східної частини країни і для Корсики характерні ясна погода, жарке сухе літо і тепла зима. На сонячнупогоду нерідко доводиться більше 2500 годин в рік. Влітку тепло, в липні - серпні температура від +20С до +25С, температура води на узбережжі Середземного моря біля +23С ... +25С. Ідеальний час для туризму - весна, а саме пора цвітіння каштанів, і початок осені.

 

Кухня Франції

Французи - вельми досвідчена нація, якщо говорити про приготування їжі. Французька кухня  одна з самих екзотичних у Європі. Традиційними блюдами вважаються устриці, жаб'ячі лапки і суп з цибулі. До столу обов'язково подається вино, до того ж воно є складовим елементом багатьох блюд. Зазвичай використовують сухе вино, червоне або біле, залежно від блюда. Деякі французи вважають за краще розводити вино водою. Особливою популярністю у Франції користуються сири. Офіційно існує більше 400 сортів французького сиру (а щороку з'являються нові), рецепти приготування яких зберігаються у суворій таємниці.

   

Релігія

Згідно  зі статистикою, 90% французів - католики, 2% - протестанти, 1% - євреї і 1% - мусульмани.

    

Святкові  і неробочі дні:

Новий рік - 1 січня

Великдень - дата не фіксована

День  Праці - 1 травня

День  Незалежності - 8 травня

День  узяття Бастилії - 14 липня

Перша Пречиста Богородиці - 15 серпня

День  Всіх Святих - 1 листопада

День  перемир'я в Першій світовій війні - 11 листопада

Різдво - 25 грудня

    

Корисні поради    

 

Звичайно  розмір чайових не перевищує 10-15% від  вартості послуги. У ресторанах іноді  чайові вносяться в рахунок під пунктом "service compris". Ділові  зустрічі і будь-які переговори французи вважають за краще вести на французькій мові, навіть якщо самі володіють іншими мовами. Пунктуальність розглядається як прояв ввічливості. Загально  прийнятою формою вітання є легке рукостискання

    

Режим перебування і  пересування

У крупних містах більшість магазинів  відкрита з 10:00 до 19:00. Вихідний день - неділя. У провінції багато магазинів  закриті у понеділок. Перерва  на обід з 12:00 до 14:00 або з 13:00 до 15:00. Деякі магазини раз на тиждень працюють до 21:00. Гіпермаркети часто відкриті до 21:00 або 22:00. Продуктові магазини і булочні звичайно працюють вранці в неділю і в святкові дні.

Що стосується пересування по країні, транспортна  мережа Франції одна з самих насичених  і найбільш зручних у світі. Залізниця  відрізняється швидкістю, пунктуальністю і безпекою, а також прямим доступом в центральні частини міст. Дуже зручним вважається метро, в його потягах, що постійно оновлюються, можна проїхати більше 200 км.

Автобуси  не користуються особливою популярністю, за винятком автобусів мережі SNCF. Найчастіше у великих містах автобусний вокзал знаходиться поряд з вокзалом SNCF. У всіх регіонах розклад пристосований під години роботи, навчання в школах і роботу магазинів, продовольчих ринків. Це часто означає, що автобуси відправляються вранці дуже рано. Вони їздять поволі, проїзд дешевше, ніж в потягах.

 

Правила в'їзду

Віза відкривається  в Посольстві Франції в Україні  протягом 2 тижнів.

Необхідні документи:

Закордонний паспорт

внутрішній паспорт

2 фото

довідка з місця роботи

свідоцтво про шлюб

 

Посольство  Франції в Україні 

Адреса: Київ, вул. Рейторська, 39  

Телефон: (044) 590-36-00 

Факс: (044) 590-36-30 

Приймальні дні: пн - пт, 8:30 - 13:00  

Сайт: http://www.ambafrance-ua.org 

   

Посольство  України у Франції  

Адреса: 21, avenue de Saxe, 75007 Paris, France  

Телефон: +10-33 (1) 4306-07-37, 4306-04-11  

Факс: +10-33 (1) 4306-02-94

 

 

witch.hand