(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

Загальна інформація про Австралію

 

  Офіційна назва - Австралія (Australia). Згідно з рішенням уряду від січня 1976 р. за кордоном країна називається Австралія, уряд - австралійським, у країні називається Австралійський Союз і уряд Союзу.

      Державний устрій - Австралія входить до складу Британської Співдружності. Глава держави - королева Великобританії, представлена генерал-губернатором. Глава уряду - Прем'єр-міністр. Законодавчий орган - двопалатний парламент (Палата представників і Сенат).

      Географічне розташування - Австралія розташована на Австралійському материку, острові Тасманія та ряді інших малих островів у Тихому й Індійському океанах. З півночі омивається Тіморським та Арафурським морями і протокою Торреса; на сході - Кораловим і Тасмановим морями; на півдні - протокою Басса й Індійським океаном; на заході - Індійським океаном. Австралійському Союзу належать також острови Картьє та Ешмор, острів Різдва, Кокосові острови, острови Херд, Макдональд і Норфолк.

      Площа території - загальна площа Австралії становить 7 686 850 кв. км (6 місце у світі); площа континенту - 7 614 500 кв. км.

      Адміністративний поділ. Австралія - федерація у складі 6 штатів і 2 територій (Північна територія і Австралійська столична територія).

      Кількість населення - 19,358 млн. осіб (на липень 2001 р.).

      Столиця - Канберра (Canberra) - 315,4 тис. мешканців.

      Інші великі міста: Сідней (4,21 млн. мешканців), Мельбурн (3,37 млн.), Брісбен (1,54 млн.), Перт (1,36 млн.), Аделаїда (1,07 млн.).

      Державна мова - англійська.

      Релігія: католики - 26%, англікани - 26%, протестанти - 20% (Об'єднана Церква, Союз Баптистів, Лютеранська Церква і Церква Христа), православні - 4%; іудеї, буддисти, мусульмани.

      Національне свято - 26 січня - День Австралії (1788 р.).

      Державний прапор. Державний прапор Австралійського Союзу синього кольору. У верхньому лівому куті розміщений прапор Великобританії - символ приналежності до Австралійського Союзу і Британської Співдружності націй. Синій колір прапора - символ океану, що оточує з усіх боків Австралію. В середині прапора розташоване зображення сузір'я Південного хреста. 6 зірок на прапорі символізують шість штатів Австралійського Союзу. Сім променів зірки означають шість штатів і територію Папуа. П'ятикутна зірка символізує федеральний округ Канберру. Прапор затверджений у 1954 році.

      Державний герб зображений у вигляді щита, який підтримують з двох боків кенгуру і страус Ему; обрамлений квітучими гілками евкаліпта. Щит розділений на 6 частин, кожна з яких вміщує емблему відповідного штату. У верхній частині герба розміщена семикутна зірка, шість променів якої означають 6 штатів, а сьомий - символізує федеральний округ Канберру. Герб у нинішньому вигляді існує з 1912 року.

Державний гімн був проголошений як національний на основі громадської думки. У 1974 році Австралійське бюро статистики провело опитування, у якому взяли участь понад 60 тисяч австралійців. І 19 квітня 1984 року генерал-губернатор Австралії оголосив про офіційний статус цього гімну.

      Australians all let us rejoice,
      For we are young and free;
      We've golden soil and wealth for toil;
      Our home is girt by sea;
      Our land abounds in nature's gifts
      Of beauty rich and rare;
      In history's page, let every stage
      Advance Australia Fair. In joyful strains
      then let us sing, Advance Australia Fair.

      Beneath our radiant Southern Cross
      We'll toil with hearts and hands;
      To make this Commonwealth of ours
      Renowned of all the lands;
      For those who've come across the seas
      We've boundless plains to share;
      With courage let us all combine
      To Advance Australia Fair.
      In joyful strains then let us sing, Advance Australia Fair.

      Емблема Австралії (квіткова) - Золота акація. Вона була оголошена офіційною національною квітковою емблемою у серпні 1988 р. Золота акація - виткий кущ або невисоке деревце, що росте в низинах відкритого лісу і лісистій місцевості, у Південній Австралії, Вікторії, Новому Південному Уельсі і Території столиці Австралії.

      Грошова одиниця - австралійський долар = 100 центам.

      Членство в міжнародних організаціях - ООН, МБРР, МВФ, СОТ, АТЕС, МФЧХіЧП, ОЕСР та інші.

      Домен - .au.

witch.hand