Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Багатовікова спадщина нашої країни дійсно вражає. Справжні шедеври архітектури минулого, в стінах яких зберігається багатовікова історія – все це надбання, яке заслуговує уваги. І кожне місто України має щось своє унікальне, таку собі «візитну картку». Замок князя Любарта – це перлина прекрасного міста Луцьк.

Мало хто зможе пройти мимо і не захопитися цієї могутньою і найпотужнішою цитаделлю Волині. Ще з часів Рюриковичів замок прикрашає ці землі. У 1340-1385 роках князь Любарт надав йому сучасного вигляду, характерний європейському феодальному замку.

Це – цілий комплекс, який включає в себе три вежі, житлові будинки шляхтичів і єпископа, в оточенні неприступних стін. До цього дня зберігся фундамент собору, в якому спочиває князь Любарт. Замок входить в історико-культурний заповідник Старий Луцьк.

Прогулянка по замку Любарта – це відмінна можливість дізнатися багато нового і цікавого, зануритися в історію і захоплюючі легенди. Вид, що відкривається з башти, вразять всіх, кому пощастило піднятися по гвинтових сходах. В'їзна вежа – оповита цікавою легендою. Кажуть, що стіни замку зберігають багатовікові скарби, які можуть бути знайдені, але не присвоєні.

Сам князь Любарт на смертному одрі наклав на них прокляття, щоб незліченні багатства не покидали стіни цитаделі, а служили тільки жителям міста. Однак, є повір'я: дивлячись на В'їзну вежу, необхідно потерти 200-гривневу купюру і ваш достаток примножиться. Чому ж саме купюру номіналом в 200 гривень? На ній зображена та сама В'їзна вежа Луцького замку. Друга вежа комплексу – Стирова. Назву отримала через розташування над річкою Стир. Закриває «трикутник» цитаделі Владича вежа. Ще замок називають «фортецею три найвищі урядники». Після Любарта до влади прийшов князь Вітовт. Під час його правління землі стали столицею Галицько-Волинського князівства. Останнім князем, який завершив чергову перебудову фортеці, був Свидригайло.



За всю історію, стіни замку витримали не одну облогу, побачили безліч жорстоких битв і штурмів. Однак, незважаючи на це – залишилися непорушними. На території замкового комплексу вас чекає безліч цікавого. Саме тут розташовується єдина в Україні колекція стародавніх дзвонів. Також в стінах комплексу відкриті музеї живопису, старовинної зброї, книгодрукування та інші. Старовинні і найцінніші експонати можна побачити, відвідавши кожну з експозицій. Незважаючи на всі роки і пережиті атаки, реставрації та перебудови, Луцький замок продовжує вражати своїм зовнішнім виглядом і дивовижною стійкістю.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали